Kinga Korska

Kinga Korska  obok grafiki i ilustracji jest niezależną twórczynią komiksową, ogłoszoną najlepszym debiutem roku („Best newcomer/Breakthrough”) przyznanego przez Irish Comic News za rok 2016.

Projektantka graficzna, autorka, ilustratorka

Mieszkając w Irlandii opublikowała powieść graficzną "Fetysz Mózgu", która doczekała się tłumaczenia na angielski ("Brain Fetish") oraz na język Esperanto ("Cerba Fetiĉo"). Wydała także przesiąkniętą czarnym humorem "Kolorowankę dla dorosłych" i album z paskami komiksowymi "Parski". Wersja "Fetyszu" bez przekleństw oraz z pochowanymi biustami i penisami opublikowana została pod tytułem "Projekt: Związek" przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, a wstęp do książki napisał sam prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Książka została nominowana w kategorii Najlepsza Książka Popularnonaukowa w organizowanym przez czasopismo "Charaktery" w konkursie Nagród Teofrasta.

Kinga jest posiadaczem certyfikatu Adobe Illustrator ACA (Certified Adobe Associate). Zajmuje się także projektowaniem odzieży i opakowań.

Ekspertka ds. La Palmy

Urodzona w Polsce, spędziła znaczną część życia w odległym zakątku Wysp Kanaryjskich, na wyspie La Palma. Tam rysowała budzona o poranku słońcem, kawą, gdakaniem (własnego) koguta i dzwonieniem dzwonków wiszących na szyjach kóz (sąsiadów). Kinga jest ekspertem ds. La Palmy - jest autorką sekcji o wyspie w przewodniku Pascala po Wyspach Kanaryjskich, ale przede wszystkim autorką obszernego, 630-stronicowego autorskiego przewodnika po wyspie i administratorem strony lapalma.pl.

Charakteryzuje ją specyficzne poczucie humoru. Jest prześmiewcza wobec drobnych i mniej drobnych ironii życia. Mistrzyni dostrzegania najgorszego w najlepszym i najlepszego w najgorszym. Ma wielkie serce i ponadprzeciętną wyrozumiałość. Po godzinach fascynatka absurdu. Miewa pamięć jak sitko i bywa wulgarna jak brodaty drwal spod budki na rogu.